Pompy Ciepła20 lutego 2023Bufor do pompy ciepła

https://klima365.pl/wp-content/uploads/2023/02/zbiornik-allinone.png

Do prawidłowej i ekonomicznej pracy pompy ciepła wymagane jest zapewnienie minimalnego zładu wody w układzie ogrzewania. Woda ta może pochodzić z całego układu ogrzewania CO, jednak jeśli jest jej niewystarczająca ilość należy zastosować dodatkowy zbiornik akumulacyjny tzw. bufor.

Czy są inne powody stosowania bufora?

Pompy ciepła wymagają odpowiedniego przepływu wody, jeśli nie zostanie spełnione minimum, wtedy pompa przestaje pracować informując użytkownika o błędzie przepływu. Zbiornik akumulacyjny niweluję tą niedogodność zapewniając urządzeniu odpowiednią ilość wody w układzie . Dodatkowym atutem zastosowania tego rozwiązania jest możliwość gromadzenia ciepłej wody i odciążeniem pompy. Pompa ogrzewa nam bufor a z bufora woda jest pompowana dalej na układ ogrzewania. Takie zbiorniki umożliwiają również podłączenie większej ilości źródeł ciepła co pozwala to na pozostawienie dotychczasowego kotła lub pieca i stosowania go w okresach w których występuje zwiększonego zapotrzebowania na ciepło.

Jaka wielkość zbiornika będzie odpowiednia?

Wielkość zbiorników akumulacyjnych dobiera się do mocy pompy jaką mamy lub będziemy mieli zamontowaną. Ogólna zasada mówi że na 1kw mocy grzewczej pompy powinno przypadać 10 litrów cieczy w układzie. Jednak reguła ta dotyczy raczej nowego budownictwa gdzie 100% ogrzewania jest realizowana przez ogrzewania podłogowe. Natomiast jeśli nasze ogrzewania jest w systemie mieszanym lub samych grzejników wtedy już po winno się wyliczać bufor z wzoru 20l na 1 kW.

Czy muszę montować bufor w swojej instalacji ?

Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. Instalacja bez bufora będzie działać. Jednak montaż zbiornika pozytywnie wpłynie na wydajność pompy ciepła oraz zapobiegnie w dużej mierze bezwładności układu ogrzewania. Nawet montaż małego akumulatora ciepła wpłynie korzystnie na cały układ i jego wydajność.

Na sam koniec warto również wspomnieć o zbiornikach All In One. Pod postacią jednego zbiornika mamy dedykowany zbiornik CWU i zbiornik akumulacyjny

Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać wycenę
Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać wycenę

Kontakt

+48 502 528 473
+48 791 551 844
biuro@ub-tech.pl
Bielsko-Biała, Straconki 177

Godziny pracy

pon-pt
Poniedziałek 8:30-15:30
Wtorek 8:30-15:30
Środa 8:30-15:30
Czwartek 8:30-15:30
Piątek 8:30-15:30
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
Start
Sklep
Produkty
Szukaj
×