Pompy ciepła to nowoczesny i efektywny sposób na ogrzewanie pomieszczeń i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Zasada działania pomp jest bardzo prosta. Urządzenie odbiera ciepło zakumulowane w powietrzu i poprzez układ instalacji chłodniczej oddaje je do wody, która krąży po instalacji grzewczej. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła opiera się na pobieraniu energii z otoczenia (nawet do 75%) i uzupełnieniem jej pozostałej części energią elektryczną (około 25%).
Na przestrzeni ostatnich lat powietrzne pompy ciepła cieszą się rosnącą popularnością wypierając tradycyjne rozwiązania oparte na paliwach kopalnych (węgiel, gaz ziemny, olej opałowy). Znajdują zastosowanie zarówno w aktualnie budowanych, jak i modernizowanych obiektach.
Komfort termiczny
dzięki pompie ciepła
Pompy ciepła powietrze-woda to obecnie najbardziej ekologiczne z dostępnych źródeł ciepła, a jednocześnie chłodzenia pomieszczeń. Instalacja centralnego ogrzewania z ogrzewaniem podłogowym, ściennym lub tradycyjnymi grzejnikami zasilana pompą ciepła oraz dodatkowo np. klimakonwektorami to skuteczne ogrzewanie nawet w ekstremalnie niskich temperatur zimą i klimatyzacji w lecie. Bezobsługowy system oparty na pompie ciepła powietrze-woda to gwarancja niskich kosztów eksploatacji, komfortu termicznego przez cały rok i sposób przygotowania ciepłej wody użytkowej.
R32 – czynnik chłodniczy
przyjazny środowisku
- Wyższy współczynnik przenikania ciepła i lepsza wydajność;
- W systemie potrzebna jest mniejsza ilość czynnika;
- Niższe koszty zakupu i eksploatacji, łatwiejsza dostępność;
- Niższy współczynnik GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego);
- Niższa emisja dwutlenku węgla;
DYREKTYWA ERP
Sezonowe ogrzewanie pomieszczeń, efektywność energetyczna
- A+++ przy temperaturze zasilania 35*C
- A++ przy temperaturze zasilania 55*C